Miért jó nekünk a nyersétel? - Amit a nyersételekről tudni érdemes

Lehet, hogy már rég megtaláltuk az örök fiatalság titkát, csak még mi sem akarjuk elhinni, hogy ennyire egyszerű lenne?

A titok mindössze ennyi: fogyasszunk élő ételeket!

Mi számít élő ételnek?

Elsősorban a zöldségek, gyümölcsök, magok és a csírák. Mindezek sütés-főzés nélküli, természetes állapotukban.

Miért jók a nyers ételek?

Azért, mert sokkal több életenergia van bennük, mint a főtt vagy a sült ételekben. Ennek remek bizonyítékát adják azok a fotók, amik láthatóvá teszik azt az elektromos mezőt, amely minden élő szervezetet körülvesz. A főzött ételekből sajnos hiányzik ez az energia.

Főzés, sütés közben a vitaminok nagy része elvész, az enzimeknek pedig a 100%-a. Ha tudjuk, hogy az enzimek nélkülözhetetlenek az egészségünk megtartásához, akkor most elgondolkodhatunk azon, hogy kinek is jó, ha agyonfőzzük az ételeinket?

Az élő ételek tápanyagokban jóval gazdagabbak, ezért kisebb mennyiség is elegendőbelőlük, mint a főzött társaikéból.

Veszélyes-e a nyersétel fogyasztás?

Senkit nem kényszerítettek még arra, hogy felhagyva agyonfőzőtt ételei fogyasztását, a nyers étel fogyasztása mellett döntsön. Aki tisztában van azzal, hogy az élő enzimek milyen hatással vannak életenergiánk, és az életminőségünk fenntartásában, azoknak nincsenek komoly aggályai a nyersétel fogyasztásával kapcsolatosan. A Nyersétel Akadémia egy küldetés, egy hitvallás, melyet országunkban ma már több tucat városban követnek, és egyre több helyen lehet nyersételeket rendelni. Lénárt Gitta álma, hogy egyszer, vagy akár többször bemenne egy neves étterembe és az étlapon a vegetáriánus ételek mellet nyersétel kínálatot is találhatna a vendég.



Könyvajánló

A nyers étel csodája
Victoria Boutenko

http://konyvnezo.blogspot.hu/2014/09/a-nyers-etel-csodaja-victoria-boutenko.html

A könyv tartalmáról: a szerző két könyve található egy kötetben: A nyers család (Raw Family) az orosz származású Boutenko családról szól, akik 1990-ben emigráltak az USA-ba. Évekig a szokványos amerikai ételeket ették, aminek az lett a következménye, hogy mindannyian megbetegedtek. A végső rúgást az adta, amikor Viktória megtudta, hogy 9 éves fiának gyógyíthatatlan gyermekkori cukorbetegsége van, és élete végéig inzulin injekciókat kell kapnia. Kétségbeesve kereste az alternatív megoldást. Elkezdte megfigyelni az egészségesen kinéző embereket, és gátlásosságát legyőzve, megszólította őket. Egy nap meglátott egy sugárzó arcú, boldog hölgyet egy bankban, és tőle is megkérdezte, hogy ismeri-e a cukorbetegség alternatív gyógymódját. A hölgy története, hogy sikerült meggyógyulnia egy béldaganatból mégpedig 100%-osan élő, nyers ételek fogyasztásával megdöbbentő volt Viktória számára, de a szíve azt súgta, hogy az ő családja számára is ez lesz a helyes út. A könyvben mind a négy családtag a saját szemszögéből mondja el, hogyan változott meg örökre az élete…

Az Életet adó zöldek-ben (Green for Life), mely néhány évvel később íródott, Viktória a zöld levelekről és a belőlük készült turmixokról közöl meghökkentő információkat. Új nézőpontból közelíti az emberi táplálkozást, összehasonlítva csimpánzok és az emberek étrendjét. A Roseburgi kísérlet, melyet Viktória és Dr. Fieber végeztek el, feltárja a zöldturmix-ivás egészségre gyakorolt jótékony hatásait.